Terapie a léčení

Kraniosakrální terapie

Terapie a léčení

Kraniosakrální terapie

LP TERAPIE

Vyrovnáš se s hlubokou minulostí i se současnými problémy fyzické, mentální či emoční povahy

S čím ti může pomoci?

Připrav se, že

Ikona - květ

Jak to bude probíhat?

Kraniosakrální terapie (cranio = lebka a sacrum = křížová kost) je velmi jemná a účinná metoda, která respektuje tělo a procesy v něm probíhající. Je to technika, kterou se napojuji na vrstvy a matrice těla za použití mých rukou, jimiž vnímám a vyrovnávám fascie, útroby a jemné tlaky tekutin. Během ošetření se posilují orgány a obnovují základní rytmy do jejich přirozených stavů. Cílem ošetření je navození stavu harmonie a opětovné rovnováhy tělo ↔ emoce ↔ mysl. 

Kraniosakrální ošetření je bezpečné. Provádí se v oblečení na lehátku vleže. Ošetření je v klidném a pomalém tempu bez manipulací se záměrnými doteky na nohou, pánvi, břichu, hrudníku, páteři a hlavě. Během ošetření se dostaneš do relaxovaného až meditativního stavu. 

Mou zodpovědností je mít celý proces pod kontrolou, být plně přítomná a udržovat svoji energii na maximu po celou dobu terapie.

Ikona - květ

Inspiruj se příběhem Evy, která se po těžkém porodu vrátila zpět do své síly.

Za Evou jsem jela k ní domů. Byla po těžkém porodu císařským řezem a velmi traumatizovaná. Miminko u ní nechtělo být a pořád plakalo. Evu jsem začala ošetřovat a dala jí miminko na hrudník. Poprvé na Evě usnulo a spalo na ní po celou dobu terapie. 

Po ošetření sama Eva cítila velkou úlevu. Kraniosakrální terapie pro ni znamenala první krok k zahojení porodního zážitku. Miminku stačilo toto jedno ošetření a od ošetření již bylo velmi rádo v kontaktu s maminkou. S Evou jsme pak pokračovaly v kraniosakrální terapii a v péči o jizvu. 

Po zhruba 6 měsících byla připravená svůj porodní příběh uzavřít. Prošla se mnou poporodním rituálem zavírání kosti (poporodní zavinování), při kterém uvolnila poslední zbytky traumatu. Po rituálu se se mnou loučila usměvavá a spokojená maminka, která se opět vrátila do své síly.

 

Vše, co potřebuješ před setkáním vědět

Pro koho je terapie vhodná?

Tato metoda je vhodná pro děti i dospělé. Kraniosakrální ošetření velmi doporučuji u těhotných žen a také u novorozených dětí, obzvlášť po těžším průběhu porodu. Během ošetření pracuji s matkou i miminkem současně.

Pro koho není terapie vhodná?

Toto terapeutické sezení nenahrazuje zdravotní služby v režimu zdravotnického práva (psychoterapie, psychiatrická péče). Moje služby tedy NEJSOU vhodné pro velmi labilní jedince, osoby užívající psychofarmaka, ani pro pravidelné uživatele prášků na spaní.

Další kontraindikace:
- nitrolebeční a nitropáteřní krvácení,
- mozkové nádory, záněty a podlitiny v akutním stadiu v oblasti hlavy nedávná mozková příhoda (terapii lze začít až po 3 měsících)
- akutní operace, čerstvé úrazy hlavy a páteře, zlomeniny lebečních kostí, kosti křížové, kostrče
- nitrolebeční aneurysma
- herniace (vyhřeznutí prodloužené míchy)
- hydrocephalus (nadměrné hromadění mozkomíšního moku v mozkové tkáni)

Kolik setkání je nutných k tomu, aby byly vidět výsledky?

U této terapie záleží na typu řešených obtíží, výchozího stavu těla, apod. U dospělých doporučuji alespoň 3 setkání s rozestupem 2 – 3 týdny mezi ošetřeními. U miminek stačí obvykle 1 ošetření. U dětí s ADHD se doporučuje pravidelné ošetření každý týden, případně co 14 dní. Při pravidelných návštěvách dochází k harmonizaci pravé a levé hemisféry mozku, díky čemuž dochází k řešení potíží na buněčné úrovni a tělo se začne léčit samo.

Jak probíhají online setkání?

Online setkání probíhají jako videohovor přes Messenger, Whatsapp, Skype či jiné poskytovatele dle vzájemné domluvy. Při této variantě se platí předem převodem na bankovní účet.

Kdy nejpozději lze domluvený termín změnit?

Termín setkání můžeš změnit 24 hodin před dohodnutým termínem. Při pozdějším zrušení ti setkání naúčtuji a peníze za něj nevracím. V případě, že potřebuješ zrušit setkání z vážných důvodů, mě co nejdříve kontaktuj, ať najdeme společné řešení. Děkuji za to, že si vážíš mého i svého času.

Je možné koupit dárkovou poukázku?

Ano. Ale obdarovaná osoba by měla být naladěná na tuto formu péče. Poukaz je platný 6 měsíců od vystavení.

Terapeutka Lucie Pelíšek

Těším se na tebe.
Lucie Pelíšek

Ikona - květ

Cena za setkání

1.500 Kč / 60 min.

 osobně i online

Ikona - květ

Výhodné balíčky

3h = 3.900 Kč

5h = 5.500 Kč

Minimální doba pro čerpání času z balíčku je 1h. Čas z balíčku lze vyčerpat i najednou. Platbu balíčku lze rozdělit do 2 splátek.

LP - ikona větvička

Připravila jsem se, abych to zvládla.

Ikona - Terapie

„Den před porodem jsem šla na kraniosakrální terapii, abych se připravila na vyvolávaný porod a zároveň ztrátu mého těhotenství. V čem mi Lucka sakra pomohla, bylo připravit se na potrat/porod, abych to zvládla. Porod proběhl rychle a dobře.“
Eliška