Co je to rituál? A proč si jej dopřát?

Oltář

Rituály dělali lidé od pradávna. Oslavovali, vítali nebo se jimi něčeho zbavovali. Rituály jsme obklopeni každý den. Za rituál lze považovat i to, jak prožíváme každý den, jak pečujeme o svá těla, jakou cestou jdeme do práce, kde si dáváme svou oblíbenou kávu. Rituál je vlastně pravidelné opakování nějaké činnosti. Rituály jsou tedy všude přítomné. Vždy tu s námi byly a pravděpodobně i budou.

Ranní rituál

Zařaď rituály do svého života

Rituál pomáhá se zastavit a uctít důležité události. Umožní si uvědomit, čím procházíme. Rituály otevírají nové otázky a pomáhají najít na ně odpovědi. Během dobrého rituálu dojde ke spojení s vlastní duší a mohu tak pochopit třeba, proč se mi dějí věci tak, jak se mi dějí. 

Naši předci

Naši předci oslavovali každé období v roce a vítali změny, které jim cyklus přírody přináší. Propojovali se s přírodou a vnímali, kdy mají vynakládat energii a kdy si ji naopak šetřit. Rituální oslavy tzv. kola roku jim pomáhaly vnímat, co se právě děje v přírodě a s jejich množstvím energie a síly v nich samotných.

Oslavy kola roku, Lammas

Přechodové rituály jako součást ženství a mužství

Rituály, kterými provádím, slouží k oslavě a přijetí milníků na naší životní cestě. Přechodové rituály jsou spojené s naším tělem, duší a zasvěcením do dalších rovin ženství či mužství. Pomáhají jít dál, abychom nezůstali „viset“ v nějakém období svého života, když už jsme se věkem či zkušenostmi přesunuli do další fáze.

Jak zhmotnit svá přání

Rituál vnímám jako prostředek pro zhmotňování přání. Je to jeden ze způsobů, jak si zvědomit, co mi ještě slouží a co už ne. Rituály pomáhají pustit, přitáhnout, posunout se či změnit situace, které se nám již nelíbí. Rituály slouží jako přechod od starého k novému. Oslavují změny. Pomáhají se rozloučit a přivítat novou situaci. 

Štěstí

Nastup na cestu za sebepoznáním

Mne samotnou k rituálům přivedla má cesta za sebepoznáním (více také v článku o Sebelásce a sebepřijetí). Vstoupily mi do života a už zůstaly. Fascinují mě svou silou a možnostmi. Jedním z nich je rituál Návrat menstruační krve Matce Zemi.

Pokud si nějaký rituál přeješ nebo si pohráváš s myšlenkou jej zkusit, neváhej mě kontaktovat. Bude mi ctí tě provést tvým osobním transformačním rituálem.

Ať je požehnáno.

LP - ikona větvička

Chceš se dozvědět o rituálech více?

Ikona - květ

Připoj se do mé bezplatné FB skupiny Vítej ženo plné podporujících žen.

Ikona - květ

Přečti si více o osobních rituálech zde.

Ikona - květ

Přihlas se na nějaký z mých ženských kruhů.

Ikona - květ

Přihlas se na skupinový rituál menarche return pro dospělé ženy. 

LP - ikona větvička

Autorka článku:
Lucie Pelíšek, alternativní terapeutka a průvodkyně žen
O Mně

Terapeutka Lucie Pelíšek
LP - ikona větvička

Baví tě mé články?

Přihlas se k odběru novinek a žádný článek ti neunikne. 🙂

Zadáním e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko „Chci odebírat novinky ze světa Vítej ženo“ souhlasíš s mými Zásadami pro ochranu osobních údajů a s tím, že tvou adresu zařazuji do své databáze kontaktů. Budu ti pravidelně posílat informace o novinkách, plánovaných akcích a článcích na blogu. Z odběru e-mailů se můžeš kdykoliv odhlásit v každém zaslaném emailu.