Návrat menstruační krve Matce Zemi

Návrat krve Zemi

Ženství, s tím spojená ženská cykličnost a menstruace, je v současné době velké téma. Vidím kolem sebe více a více žen, které se probudily, probouzí nebo se probudit chtějí. Stovky let bojů, abychom se vyrovnaly mužům, nás akorát naučily žít v mužském světě a v mužské energii. Avšak teď, zdá se, chceme být opět ženami, ve své vlastní energii a ve své vlastní síle.

Žena ve své vlastní síle

Jak probudit ženskou energii

Učíme se opět poznávat svá těla. Snažíme se jim porozumět a naslouchat. Sledujeme svou cykličnost a menstruační cyklus. Zjišťujeme, jak jsme v každé fázi cyklu jiné, a že to můžeme využívat ve svůj prospěch. Sama jsem sledovala svůj cyklus a své proměny během menstruačního cyklu několik let, až mě to přivedlo ke změnám svých menstruačních návyků. Velmi intenzivně jsem také prošla vlastním rituálem menarche (skupinový rituál menarche pro dospělé ženy) a zahojila si v dospělosti své menstruační přešlapy z dospívání. Začala jsem být velmi vděčná za svou menstruaci a plodnost s ní spojenou. Sebeláska a sebepřijetí je neoddělitelnou součástí seberozvoje každé z nás.

Má cesta k rituálu s menstruační krví

Můj vývoj byl dlouhý a zajímavý. První změna přišla s výměnou běžných jednorázových menstruačních vložek za ekologické bez chemie, chlóru či parfemace. Poté přišel menstruační kalíšek a menstruační houby. S tímto přechodem se začaly vynořovat myšlenky na rituály (Co je to rituál?) s menstruační krví. Občas jsem nějaký udělala, ale ještě to nešlo do hloubky, kam to jít mohlo.

Po porodu a návratu cyklu jsem ale cítila, že kalíšek a cokoliv jiného uvnitř už není moje cesta. Začala jsem hledat a vrátila se v podstatě do doby mé babičky, která takto menstruovala. Objevila jsem kouzlo ušitých bavlněných vložek.

Menstruační pomůcky
Menstruační pomůcky

Dar menstruace jako symbol ženství

S touto změnou jsem více a více cítila nutkání s krví něco udělat. Jít více do hloubky. Posunout dál své hranice a vystoupit z komfortní zóny. Pozorovala jsem zbarvenou vodu mou menstruační krví, která se postupně vynořovala z vložek, a věděla jsem, že ji vylít nemohu. S myšlenkami na hlubší rituál s vlastní krví se objevovala stará kolektivní přesvědčení a dávná ženská zranění. „Menstruace a menstruující žena je nečistá. Jsem už mimo realitu? Je už TOHLE příliš? Proč se tomu tak bráním? Stydím se? Cítím se trapně? Čeho se tak bojím?“. Pak ale přišla zásadní myšlenka, že menstruační krev je prospěšná pro zemi a obnovuje její plodnost, i proto je příchod první menstruace oslavován rituály (rituál menarche pro dospívající dívky).

Odhodlala jsem se a růžovou vodu nevylila. Obřadně jsem ji slila do džbánu. Vyšla ven na zahradu. A za zpěvu ji vrátila Matce Zemi. Zpívala jsem píseň o vodě a celá jsem se chvěla. Byla jsem ustrašená a zároveň vděčná, jakému daru se mi dostalo tím, že jsem ŽENA.

Menstruační krev
Menstruační krev

Menstruační krev jako dar plodnosti

Započala tak moje další cesta k prohloubení vztahu s vlastní krví. Naše děloha si pamatuje vše. Ví, co se odehrálo v našem životě i v celé naší ženské rodové linii. Vnímá kolektivní ženské vědomí. Prostě ví a cítí. Dělohy žen jsou propojené. Bylo nám po celé věky sdělováno, že krev je kletbou. Je čas ženské vědomí změnit a uvědomit si, že menstruační krev je naším nejvyšším zdrojem plození, naší silou a naší možností se spojit s vlastními hlubokými vnitřními znalostmi.

Plodnost

Nyní už vím, že mým dalším krok bude tzv. volná menstruace. Držte mi palce. 🙂

Ať je požehnáno.

LP - ikona větvička

Chceš se naučit vnímat svou cykličnost a své ženství?

Ikona - květ

Připoj se do mé bezplatné FB skupiny Vítej ženo plné podporujících žen.

Ikona - květ

Sleduj mě na FB stránce Vítej ženona Instagramu nebo Youtube.

Ikona - květ

Objednej se ke mně na individuální konzultaci tvého ženství.

Ikona - květ

Přihlas se na nějaký z mých ženských kruhů.

Ikona - květ

Přihlas se na skupinový rituál menarche return pro dospělé ženy. 

Baví tě mé články?

Přihlas se k odběru novinek a žádný článek ti neunikne. 🙂

Zadáním e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko „Chci odebírat novinky ze světa Vítej ženo“ souhlasíš s mými Zásadami pro ochranu osobních údajů a s tím, že tvou adresu zařazuji do své databáze kontaktů. Budu ti pravidelně posílat informace o novinkách, plánovaných akcích a článcích na blogu. Z odběru e-mailů se můžeš kdykoliv odhlásit v každém zaslaném emailu.